Vítejte
ve
Franche-ComtéFrance

Existuje nádherný zpusob jak objevovat Francii: pobyt ve Franche-Comté. Budete se moci pohybovat v neporušené prírode a provozovat venkovní aktivity: jízdu na horském kole, sjíždení divoké vody, v zime lyžování a chuzi na snežnicích, všechny druhy turistiky, pobyt v obytných maringotkách, paragliding, rybolov. riviere ento region, jeden z nejkrásnejších ve Francii, je obzvlášte bohatý na reky. Vodní toky se rítí ze strmých srázu hor - jezera, reky, vodopády a hluboká údolí musíte videt za každou cenu – a všude okolo se prostírají lesy. Zahrnuje dva masivy, cástecne zarazené jako regionální prírodní parky: Vogézy a Jura. O hranice se delí se Švýcarskem a nachází se pred branami Nemecka, mezi Burgundskem a Alsaskem.

Franche-Comté disponuje rozmanitými a neobvyklými památkami, mezi které patrí zejména kaple v Ronchamp, saline neuveritelné dílo vizionárského architekta XX. století Le Corbusiera, ke kterému se sjíždejí návštevníci z celého sveta, a které je zarazeno do svetového dedictví UNESCO (jedno z 6 míst ve Francii). 8 mest a 23 obcí skrývá netušené poklady, neobvyklé budovy, svátky, projevy místního zpusobu života. Všechny spojuje to, že se snaží zachovat tyto pozustatky bohaté minulosti.

jouets Obyvatelé Franche-Comté jsou pohostinní, zajímaví a kreativní: naleznete zde stopy slavných osobností tohoto regionu: Louis Pasteura, který stál u zrodu ockovací látky proti vztekline a stejnojmenného postupu « pasterizace », nebo rodiny Peugeot, prukopníku automobilu. Jejich kreativita dala tvár ekonomice tohoto regionu. Díky umení soustružníku dreva se v pohorí Jura rozvinul hrackárský prumysl . Podniky jako Vilac, Monneret ci Smoby, které dnes pracují se drevem, jsou skutecnými specialisty. V XV.století se v pohorí Jura rozvinul hodinárský prumysl a výrobci z tohoto oboru se v ekonomice regionu radí na prední místa.V oblasti prumyslu jmenujme zejména Alstom, prední výrobní podnik na železnicním trhu, nebo Peugeot, slavného výrobce automobilu, jehož bohate vybavené muzeum pripomíná dlouho cestu, kterou ušel.

Se svými dvema masivy, Vogézami na severu a Jure na východe, poskytuje Franche-Comté výjimecné podmínky a možnosti pro milovníky alpského lyžování a behu na lyžích. Strediska v Métabief, Rousses a pocetná strediska ve vesnicích poskytují vybavenost a služby v oblasti cestovního ruchu ke spokojenosti všech návštevníku a jsou zárukou a nezapomenutelných pobytu, pri kterých nacerpáte energii.

Ale pobyt ve Franche-Comté, gastronomie to je rovnež a predevším príležitost okusit francouzské umení žít, ochutnat vynikající vína z vinic v Arbois, pochutnat si v nekteré z labužnických restaurací, ve kterých jsou regionální produkty skvele pripraveny, nebo prímo na míste ochutnat slavnou « Veselou krávu ». Je to rovnež príležitost, jak se zastavit na nákupech v hlavním meste regionu, v Besançonu.

Po celý rok budou váš pobyt zpestrovat pruvody.

Príjemnou dovolenou ve Franche-Comté.

Region Franche-Comté a Plzeňský kraj jsou partneři. Více